Кіноа чорна органічна без глютена MIIX 175 грам (Індія)
95 ₴
Показати оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 200 грн
- В наявності
- Оптом і в роздріб
- Код: 813318
- +380 (99) 562-28-56 Юлия (Одежда)
Зерна кіноа нагадують гречку, але відрізняються забарвленням. Так, за кольором кіно буває трьох видів: бежева, червона та чорна. У кіноа давнє походження, вона була найважливішим видом їжі індіанців. У інків ця рослина використовувалася в їжу нарівні з картоплею та кукурудзою. Її навіть називали «золотим зерном», і не тільки через високе місце проростання, але й завдяки багатому складу і користі, що приносить організму. Коли траплявся неврожай, саме кіноа могла замінити інкам хліб, картопля та рис. Пізніше цю культуру почали вирощувати і інших гірських масивах. Так, коли кіноа схвалив Далай-Лама, її почали культивувати в Тибеті та Гімалаях. Також непогано приживається кіноа на морських узбережжях і на землях, що раніше належали джунглям. Сьогодні кіноа вирощується в Болівії, Уругваї та Перу. Майже 90% врожаю постачають до Штатів, і лише трохи цінного продукту потрапляє до інших країн. Унікальність цієї культури оцінили у країнах Азії, Європи, Північної Америки, Канади.
Вона вважається одним із небагатьох рослинних продуктів, що відрізняються природною чистотою: заборонені генетичні досліди із зерновими культурами навіть для захисту від шкідників та збільшення врожайності. Але насправді кіноа не можна назвати злаком, як і гречку. Найближчими родичами цієї рослини вважаються такі овочі, як шпинат та буряк. З насіння культури отримують борошно і крупу, а пагони та молоде листя іноді використовують, як овочі.
Як вибрати Кіноа, як і будь-яку зернову культуру, продають на вагу або вже в упаковках. Якщо ви вибираєте продукт в упаковці, краще, щоб вона була прозорою, і ви змогли розглянути товар. Так, кіноа не повинен мати сторонніх домішок, мати однорідний колір та текстуру. Продукт на вагу має бути сухим і чистим. Як зберігати Кіно не варто зберігати в купленому пакеті. Краще помістити продукт у скляну або керамічну банку із притертою кришкою.
Зараз кіноа часто присутній в раціоні вегетаріанців. Її відварюють і використовують як гарнір, або додають у перші страви. Щоб приготувати кіноа, потрібно пам'ятати три правила: промити її (інакше у готової страви буде присмак гіркості); 2не переварити (кіноа розкисне); 3розмішати зварену кашу (щоб уникнути злипання). Варена кіноа на смак схожа на неприголомшений рис. І готується ця культура так само, як рис: на частину крупи беруть 2 частини води або будь-якого бульйону і варять до всмоктування води близько 15-20 хвилин, що в 2-3 рази швидше, ніж час приготування рису. У правильно приготовленої кіноа зародок виглядає як спіраль зі ступенем готовності al dente (щільний центр). Крім того, як і рис, кіноа чудово поєднується з багатьма продуктами: м'ясом, овочами, рибою, горіхами, соусами, медом, фруктами. Тому цією культурою можна замінювати рис у улюблених стравах – і отримувати незвичайну, але не менш смачну страву. Для підвищення цінності кіно її можна проростити. Тоді в ній активізуються полегшують травлення ензими і підвищиться вміст вітамінів. На відміну від інших круп, для пророщування кіно потрібно всього 2-4 години. Сирий пророщений продукт додають до салатів і застосовують як гарнір до різноманітних холодних страв. Отримане з зерен борошно використовують для випікання хліба, виготовлення різних макаронних виробів та інших страв. При додаванні води та будь-якого цукру виходить чудовий прохолодний напій. Але пам'ятайте, що зерна можна використовувати після вимочування сапонінів, що містяться в них.
З насіння кіноа отримують близький до горіхової олії поживний продукт, а разом із соком маракуя – смачний густий нектар. У кулінарії інків та ацтеків є сотні рецептів з цілими та обробленими зернами. Майже всі страви створювали на основі цього рослинного продукту. Та й зараз кулінари з різних країн готують унікальні за смаком та цінністю страви, які відносять до національних: В Іспанії кіноа використовується для приготування паельї замість рису; В Італії відварені зерна заправляють оливковою олією та додають пікантний перець та в'ялені томати; У Греції готують салат із чорного або червоного зерна з томатами, м'яким нежирним сиром та спеціями. Крім того, кіноа широко використовується як засипка в різноманітні перші страви, додається в масу для фарширування овочів та птиці, в легкі гарніри та теплі салати. Також ця культура надає особливої повітряної текстури солодкої та прісної випічки. Зазначимо, що для супів та гарніру радять використовувати кремові зерна, а в салатах краще виглядають червоні та чорні сорти. Калорійність У 100 г кіноа міститься в середньому 368 ккал. Більшість лікарів говорять про те, що ця культура може врятувати планету від ожиріння. Адже кіноа не лише невисока калорійність – 120 ккал на 100 г готової страви, а й низький глікемічний індекс. У звареної "аль денте" кіноа він становить 35, а у борошна - 40.
Харчова цінність у 100 грамах: Білки, гр Жири, гр Вуглеводи, гр Зола, гр Вода, гр Калорійність, кКал 14.12 6.07 57.16 2.38 13.28 368 Корисні властивості кіно
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Індія |
Вид крупи | Кіноа |
Упаковка | Пакет |
Вага | 0.175 кг |
Колір | Чорний |
- Ціна: 95 ₴