9 способів допомогти дитині вирости творчою особистістю

Діти з самого народження люблять фантазувати і досліджувати. У той же час, творчість допомагає дітям краще розвиватися інтелектуально, так і емоційно. Більш того, дитячим шедеврів цілком можна знайти застосування і в господарстві: прикрасити кімнату малюка його ж малюнками або використовувати для того, щоб створити дизайн штор для дитячої.
Експерти в області дитячої психології і розвиваючих методик поділилися порадами про те, як батьки можуть сприяти розвитку творчого початку своїх дітей:
1. Відведіть місце для творчості.
На думку Пем Еллін — директора американських освітніх ініціатив Lit World і Lit Life, дитині необхідно відвести місце, де він зможе займатися творчістю. Однак, це не означає, що дитині потрібна для цього спеціально обладнана кімната. Кут, де буде стояти коробка з LEGO або мішок зі старим одягом, в яку можна переодягатися, цілком підійде. Головне, щоб дитина відчувала, що тут все в його владі.
2. Все повинно бути просто.
На думку професора психології Університету Каліфорнії Шарлотт Резнік, розвитку творчості допомагають прості ігри. І дитині для цього зовсім не потрібні супер сучасні та дорогі іграшки. Наприклад, складові частини будь-якого конструктора можна використовувати не як описано в інструкції, а як накаже фантазія дитини.
3. Давайте дитині «вільний час».
На думку Пем Аллін, дуже важливо відвести кілька годин на те, щоб дитина міг пограти будинку, вибираючи самостійно під що. Не варто забивати розклад малюка під зав'язку розвиваючими заняттями та іншими заздалегідь запланованими заходами.
4. Допоможіть дитині задіяти всі органи чуття. Шарлотт Рєзнік вважає, що мами і тата можуть сприяти тому, щоб дитина сприймала світ всіма органами почуттів. Зробити це не складно, вважає психолог. Просто візьміть його з собою в бібліотеку, музей. Попросіть представити, як він подорожує в Африку, яких тварин він там зустріне, які аромати буде вдихати, які звуки будуть видавати тварини.
5. Говоріть з дитиною про творчість.
Обговорюйте з малюком його ідеї, де б ви не знаходилися в той момент, коли він розповість вам про своїх задумах, радить Пем Аллін. А також записуйте їх. Це послужить сигналом для дитини — мама й тато вважають мої ідеї справді цінними.
6. Культивуйте творчий підхід.
Коли діти стають старшими, дізнавайтеся у них, який підхід вони використовують для вирішення різних завдань. А також пропонуйте подумати над тим, що можна було б зробити по-іншому. Шартолл Резник радить проводити і так звані «мозкові штурми».
7. Не давайте вказівок.
«Дети обладают уникальной способностью проявлять творчество, когда они свободно сами играют. К сожалению, вмешательство родителей часто приглушает или даже полностью уничтожает эту врожденную способность», — рассказывает Майк Ланца автор американской инициативы Playborhood. Дети от рождения являются экспериментаторами. Малыши узнают что-то новое опытным путем. Если родители будут меньше вмешиваться, малыш сможет сам найти решение проблемы, причем разработает свой собственный уникальный подход.
8. Помогите ребенку делать то, что ему интересно.
Спостерігайте за тим, що дитині у цей момент найбільш цікаво, виходячи з цього підбирайте іграшки і заняття.
9. Відведіть час для власної творчості.
Оскільки дитина вчиться, спостерігаючи за батьками, мамам і татам теж потрібно проявляти творчість. Малюйте разом з дитиною, будуйте будинки з картону, розводьте штучні джунглі в своїй квартирі, — радять експерти.
- Пуер: напій Імператорів став надбанням усього світу.Китайський Пуер – найбільш древній чай, який вирощують більше трьох тисячоліть. Нещодавно в Юньнане знайшли дерево пуеру, якому саме стільки років. Більше того, з нього збирають листя і продають на аукціонах, регулярно влаштовуючи святкування в йогоЧитати
- Історія кави у В'єтнаміВ'єтнам наробив багато шуму світової кавової арені. Ще 20 років тому країна була практично невідома в якості виробника кави, 65% опитаних туристів не знали, що тут вирощують цю культуру1. За рекордно стислі терміни В'єтнам зміг пройтЧитати