Продавець Сезам розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1269 відгуків
«Сезам-магазин продуктів з В'єтнаму та Азії»

Варто заводити домашню тварину дитині? Як впливають домашні тварини на психічний розвиток дітей?

Варто заводити домашню тварину дитині? Як впливають домашні тварини на психічний розвиток дітей?

Давно відомо, що споглядання живої природи заспокоює людину, лікує душу і тіло. Дійсно, багато людей з великим задоволенням милуються тваринами, птахами, рибками і метеликами, особливо в їх природному середовищі існування.
Але, виявляється, не одна це благотворно впливає на людину. Безпосередній контакт із живими істотами так само корисний для поліпшення самопочуття, зняття стресу, обдаровує радісними емоціями.
 
Спілкування дорослих і дітей з тваринами впливає на їх швидке одужання від цілого ряду недуг, часом здавалися невиліковними. Про цей факт знали ще стародавні люди, але свідомо стали підходити до цього та використовувати кілька століть тому. Очевидно, тоді й відбулося зародження анімалотерапії в її сучасному розумінні.
 
Історія анімалотерапії

Перший досвід спілкування з твариною і анімалотерапії люди придбали ще в давнину, після приручення собаки – вона зализувала рани людини, отримані на полюванні або в бою.
 
Багато народів тримали в будинках різних тварин і птахів, вважаючи, що ці живі істоти візьмуть на себе при необхідності недуги господарів.
 
Про неймовірні здібності тварин зцілювати люди склали цілі оповіді. Крім того, що від живих істот можна отримати незамінний для людини, самі представники світу природи володіють дивовижними якостями цілителів.
 
Ще тільки формується первісному суспільстві тварина – тотем змушувало людей дотримуватися заведені норми і правила, регулювало спілкування і було джерелом благополуччя і спокою.
 
Священні амулети із зображенням якого-небудь тварини постійно носили на тілі, як символ захисту і успіху. Ритуальні танці людей, з наслідуванням поведінки деяких тварин дозволяли зняти злість, втома і агресивність після невдалого полювання. А деякі руху, навпаки, допомагали зарядитися енергією – це є прообразами анималотерапевтических прийомів, які несвідомо використовували стародавні люди.
 
Дане відношення людей до тваринного світу сприяло розширенню можливостей емоційного переживання страхів, знімало психічне напруження, почуття безпорадності й самотності, агресивності, дозволяло самостійно переживати зміни, шукати вихід з ситуації, що склалася, давала заспокоєння, умиротворення, впевненість у власних силах. Тому тварин прийнято вважати першими психотерапевтами людства, вони надавали психологічну допомогу і підтримку в потрібний час будь-якій людині.
 
В останні десятиліття xx ст. і донині анімалотерапія інтенсивно продовжує свій розвиток. Цьому сприяють значною мірою сучасні популярні наукові методи досліджень відносин людини і тварин. В даний час постійно розширюється сфера застосування тварин як цілителів людської душі і тіла.
 
Що таке – «АНІМАЛОТЕРАПІЯ»?

Анімалотерапія – це метод надання психологічної допомоги через взаємодію з тваринами та їх символами (образами, малюнками, іграшками). З допомогою анімалотерапії дитина може легко подолати свої страхи, виникає почуття самотності (якщо батьки часто зайняті, але варто врахувати, що жодна тварина не замінить людського спілкування та уваги), замкнутість малюків, агресивність до навколишнього світу і собі, почуття безпорадності.
 
Сучасна психологія володіє широким арсеналом знань, підходів, методів і методик. Однак не можна не відзначити зв'язок анималотерапевтического підходу з деякими положеннями психоаналітичного напряму З. Фрейда, аналітичною психологією К. Р. Юнга, індивідуальною психологією А. Адлера, а так само з теорією психосоціального розвитку Е. Еріксона та бихевиоризмом.
 
Вивченням впливу анімалотерапії на різні сторони людської психіки займалися різні зарубіжні і вітчизняні автори, такі як: Агафонычев Ст., Арнольд О., Кряжева Н. Л. та інші. Вони підкреслюють яскравий позитивний вплив тваринного світу на дитину.
 
Використання анімалотерапії в роботі з дитиною не ставить перед собою мету втручання в життєвий сценарій малюка. Головне завдання використання анімалотерапії – це максимально повне розкриття додаткових можливостей дитини: в його поведінці, особистості, психічному і соціальному розвитку. Анімалотерапія дозволяє максимально дитині пристосуватися до умов життя, в яких він знаходиться і навчиться збалансованого взаємодії з навколишнім світом.
 
Вивчення особливостей психічної діяльності окремих тварин, їх перцептивних процесів, емоцій, пам'яті, навичок, орієнтовно – дослідницьких реакцій, різних форм навчання і рефлексів займається такий розділ психології, як зоопсихологія. Анімалотерапія в свою чергу отримує від даної науки знання про психіці окремих тварин, їх можливості психологічної допомоги людині.
 
Етологія – наука про поведінку тварин, яка вивчає механізми адаптивного поведінки тварини і користь, яку вона приносить тварині. Анімалотерапія в свою чергу використовує дані висновки і спостереження у своїх цілях, а саме: навчання дітей безпечним та відповідає їх потребам механізмам взаємодії з навколишнім світом через тваринний світ.
 
У роботі з дітьми будь-якого віку анімалотерапія тісно пов'язана з такими ефективними методами психокорекції, як:
казкотерапія;
лялькотерапія;
ігротерапія;
арттерапія;
тілесно – орієнтовані методи.

Як у будь-якого методу, у анімалотерапії є широкий інструментарій – це символи тварин: образи, малюнки, казкові герої, іграшки і справжні тварини, спілкування з якими найбільш безпечно для дитини.
 
Як вибрати тварину, необхідне для анімалотерапії з дитиною?
 
При виборі тварини, яка підійде для спілкування з малюком необхідно вивчити його індивідуально – психологічні особливості. Звички в «побуті» і на природі, теж не слід залишати без уваги. Обов'язково потрібно з'ясувати умови виховання та догляду. Знати як тварина реагує на дітей і нової людини, як воно знайомиться, спілкується. Агресивні тварини можуть завдати шкоди дитині як фізичний, так і психологічний. Важливо знати стан здоров'я тварини.
 
Різні тварини виконують найрізноманітніші функції. Тому, необхідно точно підібрати необхідну тварина, для спілкування з дитиною:
 
Кішки – реалізують необхідність тілесного контакту, знімають агресивність, нормалізує роботу систем організму (особливо серцево – судинної), і обмін речовин.
Коні – добре допомагають протидіяти різним руховим порушення, знімають негативний вплив гіпокінезії, зумовленої хворобою; допомагають розвивати фізичну активність хворого; сприяти відновленню порушених функцій організму; поліпшувати або відновлювати втрачені навички під час хвороби; забезпечувати професійну реабілітацію, формувати нові або відновлювати втрачені навички.
 
Собаки – при спілкуванні дітей з собаками нормалізується кров'яний тиск. Спілкування малюка з травмованою, нестійкою психікою з собакою допомагає впоратися з ситуацією. Даний вид терапії рекомендований дітям з гіперактивністю та дефіцитом уваги.
 
Розведення рибок – показано при нейродермітах (спостереження за рибками притуплює свербіж шкіри); бронхіальна астма і застуда, істерія, епілепсія, хвороба Альцгеймера.
 
Птахи – показані при серцево-судинних захворюваннях; позбавлять дитини від нудьги, меланхолії депресивних станів.
 
Дельфінотерапія – позбавить від невротичних станів у дітей. Допоможе дітям, які страждають синдромом Дауна, поруч інших генетичних захворювань; при мінімальної мозкової дисфункції; при синдромі дефіциту уваги з гіперактивністю; дитячому церебральному паралічі; ранньому дитячому аутизмі; при порушеннях навченості і розладах пам'яті.
 
Анімалотерапія допускає роботу з різними видами тварин, що дозволяє задовольнити потреби і потреби в спілкуванні будь-якої дитини, навіть якщо робота з якимось конкретним тваринам йому протипоказана.
 
Коли і де використовується анімалотерапія?

Анімалотерапія може використовуватися у двох варіантах це – усвідомлена і неусвідомлена модель взаємодії дитини і тварини.
 
Спілкування дитини з тваринами в домашніх умовах без усвідомлення або цілеспрямованого застосування їх терапевтичних властивостей називається «природна анімалотерапія».
 
Процес же цілеспрямованого використання психокоррекционных властивостей тварин, їх позначень і символів за спеціальними програмами для корекції емоційно–особистісних проблем у дітей називається «спрямована анімалотерапія».
 
І в тому і в іншому випадку тварини надають психологічну допомогу, необхідну дитині, що потрапила в складну життєву ситуацію, вони:

розширюють коло спілкування;
компенсують самотність;
знімають психо–емоційне напруження;
заражають позитивними емоціями.
 
Через взаємодію з домашніми тваринами у дітей формується здатність співчувати і співпереживати, розуміти стан оточуючих, тобто емпатія, якість, необхідне для успішного спілкування.
 
Як впливають домашні тварини на психічний розвиток дитини?

Головною особливістю використання анімалотерапії з дітьми є можливість розширення досвіду невербального поведінки. Всі тварини не говорять, а лише видають звуки. Дитина завжди чітко вловлює настрій тварини (навіть в 1,5 року дитина, почувши рик злякається, а якщо собака почне скиглити, малюк буде намагатися її жаліти). Спостереження за поведінкою тварини, яка знаходиться поряд з малюком, дають йому неоціненний досвід приєднання до навколишнього світу, розширюють репертуар розуміння і вираження емоцій: доброзичливість, радість, образа, смуток, злість стають для нього зрозумілі і впізнавані.
 
Анималотерапевтический метод надзвичайно розширює сенсорний досвід дитини (так як дитина не тільки бачить тварина, але і зачіпає його), розвиває цілісність сприйняття світу, дає основу для розвитку фантазії і уяви.
 
Так само важливо відзначити ще ряд переваг анімалотерапії - це ефективний метод роботи з дітьми, так як спостереження за тваринним світом і взаємодія з ним позитивно впливає на розвиток інтелектуальних здібностей малюка. Що в подальшому веде до успішної адаптації та соціалізації в соціумі. Знаходячи спільні риси в поведінці людини і тварин, дитина переконується в тому, що весь живий світ вимагає любові, обережного поводження, харчування, догляду. Цей світ росте , дихає, розвивається і має життєвий цикл. Зміни як зовнішнього, так і внутрішнього світу тварин і людини - це універсальні властивості, які притаманні всьому живому. Отримуючи знання про це безпосередньо через спілкування з тваринами, дитина вчиться узагальнювати, аналізувати і синтезувати, зіставляти і порівнювати. Всі результати чуттєвого досвіду малюка переростають в абстрактні уявлення і судження. Вони формують пізнавальний інтерес до навколишнього світу і допитливість . Розвивають мислення і основи світогляду дитини.
 
Таким чином, діти, у яких вдома є тварина, володіють більш високим рівнем розвитку пам'яті, мислення, уваги, мови, у них вища пізнавальна мотивація, краще розвинені просторові уявлення, вони успішніше справляються з завданнями на встановлення причинно – наслідкових зв'язків, краще узагальнюють і виділяють специфічні властивості предметів і явищ, і, нарешті, у цих дітей емоційний світ багатшим і різноманітнішим.

Інші статті
  • Пуер: напій Імператорів став надбанням усього світу.
    Пуер: напій Імператорів став надбанням усього світу.
    Китайський Пуер – найбільш древній чай, який вирощують більше трьох тисячоліть. Нещодавно в Юньнане знайшли дерево пуеру, якому саме стільки років. Більше того, з нього збирають листя і продають на аукціонах, регулярно влаштовуючи святкування в його
    Читати
  • Історія кави у В'єтнамі
    Історія кави у В'єтнамі
    В'єтнам наробив багато шуму світової кавової арені. Ще 20 років тому країна була практично невідома в якості виробника кави, 65% опитаних туристів не знали, що тут вирощують цю культуру1. За рекордно стислі терміни В'єтнам зміг пройт
    Читати
Контакти
+380 (50) 577-08-95
Максим (звонки и смс- Viber!)
+380 (99) 562-28-56
Юлия (Одежда)
У зв'язку з військовим становищем в Україні відправлення замовлень здійснюється з різних міст., Харків, Україна
Сезам
Максиме
+380505770895
+380505770895
+380505770895
Мапа
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0018:00
  • Вівторок
    09:0018:00
  • Середа
    09:0018:00
  • Четвер
    09:0018:00
  • Пʼятниця
    09:0018:00
  • Субота
    10:0015:00
  • Неділя
    Вихідний

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner