Допомога по дому - прекрасний метод раннього розвитку дитини
Все більше дітей у Німеччині піддаються різним видам терапії, пов'язаним з відставанням у розвитку. За даними дослідження „Форза“, кожен другий малюк вже побував на прийомі у логопеда, або у психотерапевта, або у эрготерапевта (спеціаліста по відновленню рухової активності). Експерти вважають, що цього можна було б уникнути, якби всі діти вміли... допомагати по господарству. Сьогодні більшість батьків вважають за краще не залучати дітей до виконання таких справ, як прання, прибирання, готування. Адже часто без маленького помічника дорослі справляються набагато швидше.
У той же час, професор Руперт Дерник впевнений: якщо малюк щодня виконує якісь звичайні справи, наприклад, допомагає накривати на стіл або сортувати білизну, то він автоматично набуває додаткові навички. Наприклад, якщо попросити дитину принести з сусіднього стелажа в супермаркеті пару яблук, малюк буде тренуватися орієнтуватися в просторі. Це також добре для розвитку моторики.
Якщо дитина часто накриває на стіл, він стає акуратним і вивчає основи математики. Адже спочатку потрібно порахувати, скільки чого поставити на стіл. Точно також миття посуду і намазування масла на хліб розвивають моторику. Розкладання чистої білизни — координацію. А якщо малюка призначити старшим з відповідей на телефонні дзвінки, він буде тренувати пам'ять і мова.
Але що робити, якщо дитина не хоче допомагати.
Для таких випадків експерти розробили кілька порад для батьків:
1. Забудьте про всіх очікуваннях, пов'язаних з розвитком вашої дитини.
2. Ніколи не порівнюйте свого малюка з іншими дітьми. Кожен дитина унікальна.
3. Довіряйте дитині більше справ і хваліть його, тоді у дорослому житті він буде більш впевненим у собі.
4. Не відчувайте себе винуватим, не говорите собі, що ви зробили щось не так. Виховання — це процес навчання, під час якого батьки постійно відкривають для себе щось нове.
5. Розбийте будь-яке завдання на етапи, тоді його буде легше.
6. Не переходьте до наступного етапу поки не подужаєте попередній. Швидкість виконання завдання повинен визначати дитина.
7. Хваліть дитину навіть за незначний прогрес.
8. Створюйте позитивну атмосферу, щоб дитина знала: ви вірите, що він впорається.
9. Навчіться відчувати, коли ваша дитина готова до освоєння чого-то нового.
10. Забудьте слова і вирази, вживання яких знижує мотивацію. Наприклад, „що ж ти в мене такий роззява“ або „і руки в тебе діряві“.
На думку психологів, виконуючи домашні справи, дитина вперше дізнається, що таке успіх і радіє, що йому вдалося зробити. А це перший крок на шляху подолання серйозних проблем у дорослому житті.
- Пуер: напій Імператорів став надбанням усього світу.Китайський Пуер – найбільш древній чай, який вирощують більше трьох тисячоліть. Нещодавно в Юньнане знайшли дерево пуеру, якому саме стільки років. Більше того, з нього збирають листя і продають на аукціонах, регулярно влаштовуючи святкування в йогоЧитати
- Історія кави у В'єтнаміВ'єтнам наробив багато шуму світової кавової арені. Ще 20 років тому країна була практично невідома в якості виробника кави, 65% опитаних туристів не знали, що тут вирощують цю культуру1. За рекордно стислі терміни В'єтнам зміг пройтЧитати