Що робити, якщо дитина не хоче їсти: поради батькам
Маленькі діти – перебірливі і примхливі в світі їдці. Батькам може бути приємно дізнатися, що не одним їм доводиться стикатися з черговим відкинутим стравою по кілька разів в день. Що стоїть за дитячій вередливістю в їжі і що робити, якщо дитина не хоче їсти - читайте далі.
Перші роки життя дитини насичені подіями. Нові вершини долаються прямо-таки пачками. Однак часто, як тільки ви намагаєтеся внести різноманітність в дитяче харчування і запропонувати дитині якийсь новий продукт, який він вже може їсти, ... він натискає на гальма. Відмова від їжі - це битва, яку повинні пережити майже всі батьки, і битва складна.
Ще вчора поступливий, слухняна мамина радість сьогодні зціпила губи і відмовляється дозволити чого-небудь не кольору йогурту пройти через пункт пропуску. Варта непохитна. Простіше вивести старі плями від трави, ніж переконати дитину, що їжа на тарілка призначена для поїдання.
Чому дитина відмовляється їсти
Вони любили їжу, чому тепер від неї відвертаються? Це почуття власної індивідуальності, яке приносять роки, дає їм зрозуміти, що їм дійсно подобається і не подобається. Кольорові чашки, пісні, футболки, матеріали, аромати ... всі вони потрапляють в хіт-лист малюка, визначає власний шлях у світі.
Але навіть самі вперті не можуть харчуватися одним повітрям, тому ми, батьки, знову і знову повертаємося на полі битви, щоб переконатися, що принаймні деякі з хороших речей проривають оборону, щоб забезпечити дитину хоча б основними поживними речовинами.
Це не битва сили або могутності. Це тонкий танок наполегливості і терпіння. Занадто сильний тиск - і ви принесете більше шкоди, ніж користі.
Що робити, якщо дитина не хоче їсти
Як нагодувати дитину, який відмовляється їсти? Не здавайтеся, врешті-решт, вони здадуться. Важливо, щоб діти знали, що їжа, яку ви пропонуєте, - це їжа, яку вони повинні їсти. Це означає сталість і наполегливість.
Експерти кажуть, що може тривати до 10-12 спроб нагодувати дитину новою їжею, перш ніж він погодиться спробувати її – а це багато відмов.
Діти не будуть голодувати, якими б перебірливими в їжі вони ні були. Якщо ви регулярно і наполегливо пропонуєте їм здорові страви, вони звикнуть до їжі, яку ви подаєте, і в кінцевому підсумку будуть їсти її без всякої боротьби.
Є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб переконатися, що здоров'я дитини залишається в нормі під час «вередливої» етапи:
Годуйте маленькими порціями, але часто: переконайтеся в тому, що пропонована порція багата поживними речовинами. Слід уникати або обмежити продукти з високим вмістом насичених жирів, цукру і / або солі (таких як картопляні чіпси, тістечка, печиво та кондитерські вироби).
Вибирайте якісні продукти: годуйте дітей поживними стравами, такими як авокадо, арахісове масло на тостах, яйця, макарони з тунцовым соусом або продукти, що містять складні вуглеводи.
Зробіть запас: не переживайте з приводу того, що для корисної їжі потрібен час. Корисні перекуси краще всього готувати великими порціями, а потім ділити на маленькі частини, щоб порадувати дитину, коли він сам проявить інтерес до їжі. У холодильнику про запас завжди може стояти контейнер з кубиками сиру, сушеними і свіжими фруктами і т. д.
Моделюйте поведінку, яку ви хочете бачити у дітей: дитяче харчування і спосіб життя сильно залежать від того, що вони бачать у своїх батьків протягом будь-якого періоду свого життя. Переконайтеся, що ви теж їдете правильні продукти, нехай вони бачать це і копіюють ваш раціон.
Підвищіть рівень поживних речовин в їжі дитини: переконайтеся, що суміш, яку ви обираєте для дітей протягом цих років, має правильні вітаміни і мінерали. Хороші суміші будуть мати модифікований склад, щоб підтримувати збалансовану дієту. Наприклад, козяче молоко - природний джерело ряду основних вітамінів і мінералів. Також рекомендується вибирати продукт з вмістом пребіотиків, які надають м'яку дію на маленькі животики.
Дозвольте дітям допомагати готувати собі їжу: діти люблять відчувати і грати з їжею. Дозвольте їм взаємодіяти з їжею ще до того, як вона потрапить на тарілку, і вони відчують себе господарями страви і зовсім по-іншому на нього глянути.
Дайте дитині вибір: знайомте свого малюка з різними продуктами, але пам'ятайте - від 10 до 12 прийомів. Надаючи ряд здорових альтернатив, ви даєте своїй дитині більший шанс отримати правильні вітаміни і мінерали.
Наберіться терпіння і прийде день, коли овочі знову будуть в милості у дитини. І коли він піднесе до рота останню ложку з горошком, це буде істинно мамина перемога.
Вередливість в їжі – нормальне явище, яке трапляється практично з кожним. Візьміть до уваги той факт, що так буває у всіх, і у всіх це рано чи пізно проходить, щоб зберегти розум навіть тоді, коли мозок готовий розплавитися і перетворитися в суп від малышовой голодування, і гідно вийти з битви переможцем.
- Пуер: напій Імператорів став надбанням усього світу.Китайський Пуер – найбільш древній чай, який вирощують більше трьох тисячоліть. Нещодавно в Юньнане знайшли дерево пуеру, якому саме стільки років. Більше того, з нього збирають листя і продають на аукціонах, регулярно влаштовуючи святкування в йогоЧитати
- Історія кави у В'єтнаміВ'єтнам наробив багато шуму світової кавової арені. Ще 20 років тому країна була практично невідома в якості виробника кави, 65% опитаних туристів не знали, що тут вирощують цю культуру1. За рекордно стислі терміни В'єтнам зміг пройтЧитати