Продавець Сезам розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1255 відгуків
«Сезам-магазин продуктів з В'єтнаму та Азії»

ИСИНСКИЕ ЧАЙНИКИ

ИСИНСКИЕ ЧАЙНИКИ

Що таке исинские чайники?

Таке питання, або його варіації – «А ваші чайники исинские?», «А як відрізнити справжній исинский чайник від підробленого?» і т. д. нам у чайній ставили за цей рік дуже багато разів. Тому нічого не залишалося, як поїхати в славне місто Ісин і розібратися на місці. У цьому зв'язку представляємо Вашій увазі, так би мовити, «репортаж з полів», ми вирішили поділитися з Вами інформацією добутої у самому серці виробництва знаменитої чайній чайній кераміки – містечку Диншань або Диншучжень в 15 км від Исина.

Отже, почнемо по порядку.Як і належить, починати потрібно з історії.

Коли з'явилися исинские чайники?

Взагалі, як повідомила нам досить блякла експозиція музею кераміки в Диншучжене, історія виробництва кераміки в цьому містечку налічує кілька тисяч років. Іншого й очікувати, в принципі було не можна. Це ж Китай, дитинко). Згідно з легендою, початок ремісничій справі було покладено років 400 років до нашої ери, коли високопосадовець держави Юе по імені Фань Лі створив тут майстерні, за що отримав прізвисько «Князь Червоної Кераміки» (Тао Чжугун/ ???). У часи династії Сун керамічні вироби з Исина стали відомі у всій Піднебесній, але піку свого розвитку посуд з ісинської глини отримала за часів династій Мін і Цин, що не дивно, так як саме в цей час і з'являється гунфуча, тобто спосіб заварювання чаю, гордо іменований «китайської чайної церемонією» або іноді «чайним дійством»(вимовляється пошепки, з закатыванием очей і підняттям вказівного пальця в гору).

Чому посуд з ісинської глини така особлива?

Це пов'язано, насамперед, з особливістю матеріалу, тобто з самої глиною, якою є кілька видів – близько п'яти. Різні типи глини відрізняються один від одного кольором і консистенцією – глина буває від фіолетового до зеленої і червоної, за твердістю буває пластична, розсипчаста і кам'яниста.

В цілому, найголовніше в ісинської глини – це підвищений вміст каоліну, що дозволяє обпалювати вироби при високій температурі (до 1200 градусів), і це надає посуді небувалу твердість при уявній крихкості. Звичайна глина при такій температурі просто розплавиться. Велика кількість в глині силікатних частинок надає виробам пористість, що дозволяє чайникам довго зберігати всередині необхідну для заварювання чаю температуру.

Простіше кажучи, внаслідок свого хімічного складу і високої температури випалу исинские чайники:

1) Досить тверді й міцні, незважаючи на гадану крихкість і витонченість

2) Не мають сторонніх запахів, що дозволяє насолодитися смаком і ароматом самого чаю

3) Дуже легко миються, що є важливим моментом, так як якщо чайник довго не використовувати, то він неминуче набуває ряд сторонніх запахів, що впливають на аромат чаю, проте достатньо промити исинский чайник два-три рази окропом, і він знову готовий до роботи.

4) Мають низьку теплопровідність і низьку тепловіддачу, що дозволяє зберігати тепло всередині чайника, при цьому ручка чайника ніколи не буде нагріватися.

5) Здатні вбирати в себе чайний настій, тому якщо заварювати один тип чаю в одному чайнику протягом тривалого часу (що зазвичай рекомендується, але не є обов'язковим), то з часом сам чайник буде володіти чудовим властивістю «перетворення води на чай».

Скільки коштує чайник з ісинської глини?

 

Як нам вдалося з'ясувати в численних магазинчиках і майстерень на вартість чайника впливає два фактори: якість глини (меншою мірою) і якість роботи майстра над чайником (більшою мірою). Саме тому тут ви зможете знайти чайники з абсолютно різноманітним цінами – від декількох десятків доларів до нескінченності. Ціна на найдорожчі чайники, як і на справжні твори мистецтва, визначається ім'ям та статусом працював над ним людини. Якщо майстер має сертифікати, нагороди, то і зроблений ним чайник буде бездоганний з технічної, так і з естетичного боку.

Виробництвом чайників для масового споживання займається завод. При цьому заводські чайники мають строго певні форми, і ряд відмінних особливостей – кришка зазвичай прилягає не дуже щільно, іноді може не працювати «водяний замок», що говорить про низький рівень герметичності чайника. Якість глини також найнижче, іноді використовуються барвники.

Ціни на чайники ручної роботи починаються зазвичай від 50 доларів (300 юанів, але можна знайти і дешевше). Тут ціна, як зазначалося вище, визначається ім'ям майстра і складністю художньої обробки. В даному випадку кожен чайник буде бездоганний з технічної точки зору, його, звичайно, все одно варто перевірити, але недоліки ви навряд чи знайдете.

Найбільш імениті майстри, як нам сказали, сидять у робочих кімнатах при музеї, проте нам здалося, що це «лаовайский» розлучення. У самому місті чимало майстерень, де можна познайомитися з майстром, попити з ним чаю, поговорити, протестувати чайники, поспостерігати за вивіреною, майже ювелірної роботою і вибрати чайник по собі.

Кращі майстри дуже часто роблять чайники на замовлення, тобто підбирають матеріал, форму і художню обробку під запит конкретної людини.

Купуючи чайник в майстерні, ви можете бути впевнені, що такий чайник, як у вас, є ще в дуже обмеженої кількості людей. Чайник середньої цінової категорії майстри роблять осінь маленькими партіями – не більше 50, а дорогі чайник завжди унікальні.

Кожен поважаючий себе майстер несе відповідальність за вироблений ним продукт, тому разом з чайником ви отримаєте сертифікат на цей чайник з його «найменуванням», іноді поетичною і пов'язаних з художнім задумом, іноді з спрощеним і пов'язаних з формою чайника. У першому випадку ви будете мати справу з унікальними одиничними чайниками, у другому з чайниками, що виробляються малими партіями. Також в коробку з чайником часто вкладають фотографію або буклет з ім'ям майстра та іншими виробами, виробленими ним. Також на дні кожного чайника буде унікальна друк майстра, його вчинив, своєрідна підпис, яка, втім, мало що скаже нам в Росії, тому що прочитати її досить важко. Тим не менш, майстри іноді впізнають друку один одного.

Як вибирати чайник?

 

На це питання хитрі китайці відповідають вельми ухильно, і, загалом і в цілому, це обгрунтовано. Як випливає з усього вищесказаного, абсолютно всі чайники ручного виробництва будуть відповідати технологічним вимогам, що пред'являються до правильної заварці чаю.

Але все ж, при купівлі чайника слід звернути увагу на наступні моменти:

• Налийте в чайник води, закрийте кришку і заткніть пальцем отвір в ній. При зливі вода не повинна просочуватися, що буде свідчити про те, що чайник зроблений герметично і в процесі заварювання проявлений чайним листом аромат не буде випаровуватися. Це називається «водяний замок»/ ??.

• Під час зливу води струмінь повинна продовжувати контури носика, не рассекаясь і не обриваючись, подібно зігнутої скляній трубочці.

• Зніміть кришку і, перевернувши, поставте чайник на плоску поверхню, отвір носика і заливний отвір повинні перебувати на одному рівні, за винятком чайників з особливим дизайном. Якщо отвір носика розташовано вище, під час зливу вода буде просочуватися з-під кришки. Якщо навпаки — вода побіжить з носика до того, як чайник наповниться.

• Поставте чайник на долоню, легенько постукайте по корпусу чайника. Так ви зможете оцінити якість використаної глини. Якщо звук дуже глухий або різкий, то це не є доброю ознакою, втім, це визначити досить важко.

• Зовнішній вигляд чайника повинен бути гармонійним і завершеним. Не буде зайвим, якщо ви уважно огляньте якість зовнішньої поверхні.

• Налийте повний чайник і підніміть його: центрування чайника не повинна бути порушена, а товщина і вигин ручки не повинні створювати жодних незручностей або неприємних відчуттів для руки.

В цілому, при виборі чайника слід покладатися на свої внутрішні відчуття. Потрібно пам'ятати, що цей чайник, при дотриманні вышеуказнных умов, прослужить Вам досить довго. Це Ваш чайник, в якому Ви будете заварювати свій чай. Тому зважте всі за і проти, потримайте чайник в руках, і Ви зрозумієте, що це Ваш предмет.

Головний принцип при купівлі чайника – «гармонія». Гармонія між його якістю, художнім оздобленням, його розмірами, формою і Ваші відчуттями.

При покупке чайника должен быть соблюден баланс между Вашими желаниями и Вашими финансовыми возможностями. После приобретения Вам не должно быть жалко потраченных денег, но и не нужно быть слишком скупым. Золотая середина, или срединный путь, столь чтимый китайцами, вот то, чему стоит следовать при выборе своего чайника.

Как ухаживать за исинским чайником? И как подготовить чайник к работе?

Это достаточно просто. В рунете можно найти немало информации о том, как следует готовить чайник к работе, вплоть до его кипечения в различных растворах. Эти процессы по своей сложности сравнимы с изготовлением алхимических зелий. Наверное, их можно проделать для того, чтобы полюбить свой чайник, прочувствовать его и понять его внутреннюю силу.

В самом Диншучжене мы подробных рекомендаций по подготовке чайника к работе мы не получили. Мастера сказали, что достаточно два-три раза промыть чайник кипятком и все – можно заваривать.

При використанні чайника слід керуватися простими рекомендаціями:

1) Не мити миючими засобами

2) Не залишати надовго заварку всередині чайника

3) Не заливати в чайник сильнопахнущие рідини, кока-колу, наприклад)))

Після заварювання досить просто витягти чайні листи з чайника і промити його водою. Для збереження його зовнішньої краси після промивання краще протерти чайник м'якою ганчірочкою, яка вбирає воду. Це додасть чайнику матовий блиск.

Перед наступним заварюванням обдайте окропом чайник і всередині, і зовні, це прибере сторонні запахи і дозволить придбати потрібну температуру.

Все геніальне просто)) Може саме тому исинские чайники такі цінні?!

Інші статті
  • Пуер: напій Імператорів став надбанням усього світу.
    Пуер: напій Імператорів став надбанням усього світу.
    Китайський Пуер – найбільш древній чай, який вирощують більше трьох тисячоліть. Нещодавно в Юньнане знайшли дерево пуеру, якому саме стільки років. Більше того, з нього збирають листя і продають на аукціонах, регулярно влаштовуючи святкування в його
    Читати
  • Історія кави у В'єтнамі
    Історія кави у В'єтнамі
    В'єтнам наробив багато шуму світової кавової арені. Ще 20 років тому країна була практично невідома в якості виробника кави, 65% опитаних туристів не знали, що тут вирощують цю культуру1. За рекордно стислі терміни В'єтнам зміг пройт
    Читати
Контакти
+380 (50) 577-08-95
Максим (звонки и смс- Viber!)
+380 (99) 562-28-56
Юлия (Одежда)
У зв'язку з військовим становищем в Україні відправлення замовлень здійснюється з різних міст., Харків, Україна
Сезам
Максиме
+380505770895
+380505770895
+380505770895
Мапа
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0018:00
  • Вівторок
    09:0018:00
  • Середа
    09:0018:00
  • Четвер
    09:0018:00
  • Пʼятниця
    09:0018:00
  • Субота
    10:0015:00
  • Неділя
    Вихідний

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner