Натуральні рослинні олії холодного віджиму
Натуральні рослинні олії холодного віджиму
Якщо харчування занадто жирне, то незасвоєні жирні кислоти з'єднуються з кальцієм, що містяться у спожитих продуктах, утворюючи нерозчинні речовини. У людей, що люблять жирну їжу, відзначаються ознаки декальцинації не тому, що їх їжа надто бідна кальцієм, а тому, що він не засвоюється.
Здорове харчування виключає і споживання маргарину.
Що таке маргарин? Це штучний жир, отриманий шляхом переробки дешевої рослинної олії, наприклад пальмової. В результаті теплової обробки (до 200°С) цих масел з додаванням води (до 16%), нікелю і водню з первинної сировини, смердючого і малопригодного до їжі, виходить кашоподібна тверда маса, в яку вводять барвники і поліпшують смак харчові добавки. За кольором цей продукт стає схожий на олію, що може ввести в оману покупця, а відносна дешевизна цього продукту робить його ще привабливішим.
Цей штучний жир, звичайно, не дасть померти з голоду, але він не рятує організм від дефіциту життєво важливих речовин.
Підшкірні тканини у людей, які їдять багато маргарину або інших штучних рослинних жирів, стають ненормально твердими в результаті того, що підшкірний жир твердне і не може використовуватися організмом.
Для порівняння додамо, що при вживанні натурального оливкового масла, а також соняшникової та насіння, підшкірний жир стає м'яким, і організму легше його використовувати.
Залежність структури жирових тканин від природи харчових жирів давно помітили свинарі. У вирощених на картоплі свиней, у яких жир утворюється на основі крохмалю, сало біле і міцне. Але воно стає м'яким і жовтим, якщо свиней годувати маїсом або соєю, до складу яких входять ненасичені жири.
Вершкового масла треба з'їдати не більше 30 г в день, 50 або 100 г вже можуть мати серйозні наслідки для здоров'я, зокрема сприяти розвитку атеросклерозу.
Якщо ж ви не встоїте перед м'ясом з жирком, то буде розсудливо з'їсти після цього салат із сирих овочів, присмачений олією холодного віджиму, багатим вітаміном F. Шкідливість насичених жирів м'яса компенсується салатом і живим рослинним маслом.
Полиці магазинів завалені рафінованими рослинними оліями, маргаринами та іншими штучними жирами, позбавленими всього живого. Ці масла —мертвий продукт, позбавлений не тільки вітаміну F, але і інших життєво важливих елементів.
Щоб зрозуміти причину зникнення в світі натуральних масел, досить порівняти витрати на виробництво рафінованих олій та натуральних. Виробництво рафінованих олії обходиться виробнику значно дешевше, ніж натуральних, і вони не вимагають великих клопотів при зберіганні і транспортуванні. Рафіновані олії, отримані шляхом гарячої обробки при температурі від 160°С до 200°С позбавлені біологічно активних елементів і вітамінів і не псуються. Їх можна зберігати в світлих пляшках тривалий час, вони не бояться сонячних променів. Але від них сил не додасться, навпаки, вас буде пригнічувати слабкість і відчуття втоми.
Що стосується натуральних рослинних олій, яких виходить при пресування у два рази менше, то з ними у виробника багато клопоту. Будучи біологічно активними, живими, вони швидко мутніють, горкнут, окислюються на повітрі, на світлі і в теплі. Чим багатше масло вітаміном F, тим швидше вона псується. Тому в Європі їх продають у герметично закритих металевих банках. Коли банку відкрита, то її слід тримати в темному прохолодному місці, краще в холодильнику. Але всі ці труднощі перекриваються чудовими антисклеротичними і антизапальними властивостями живих масел.
Натуральні олії, одержувані шляхом механічної холодної вичавки при температурі не вище 40 - 45°С, краще не використовувати при смаженні. Підігрів руйнує містяться в маслах поліненасичені жирні кислоти.
Денна потреба в таких маслах, особливо в лляній і соняшниковій, найбільш багатих вітаміном F, становить дві столові ложки (15-20 г) в сирому вигляді два рази в день — вранці і ввечері, перед їжею.
Характеристика олії холодного віджиму
(до 40-45°С)
Цінність натурального масла визначається вмістом в ньому головним чином вітаміну F і поліненасичених жирних кислот: лінолевої, ліноленової, олеїнової, арахідонової, а також вітаміну А, вітаміну D і вітаміну Е
Лляне масло. По своїй біологічній цінності стоїть на першому місці. У насінні льону міститься 46% вітаміну F. Лляна олія живить мозок, покращує клітинний обмін, забезпечує нервову рівновагу, ліквідує запори, покращує якість шкіри, а також знижує рівень холестерину. Воно особливо корисно людям, у яких відчувається гостра нестача вітаміну F.
Масло легко окислюється, тому необхідно ретельно оберігати його від контакту з повітрям і світлом.
Соняшникова олія. Завдяки багатому вмісту вітаміну F рекомендується людям, схильним атеросклерозу і має підвищений рівень холестерину. Найбільш багаті вітаміном F чорні насіння.
Оливкова олія. Корисні властивості засновані головним чином на високий вміст олеїнової кислоти. Позитивно впливає на органи травлення і серцево-судинну систему. Містить багато вітаміну Е, а також вітаміни групи В і вітаміну С
Проте відносна бідність масла вітаміном F (4-12%) пояснює його слабкий вплив на рівень холестерину в організмі.
Кукурудзяна олія. Багате поліненасиченими жирними кислотами, вітаміном F і вітаміном Е. Сприяє виведенню холестерину з крові.
Соєва олія. Завдяки потужним володіє властивостями рекомендується при високому вмісті холестерину в крові. У деяких хворих при вживанні соєвої олії за три тижні знижується рівень холестерину.
В соєвому маслі найбільший вміст арахідонової кислоти у порівнянні з усіма іншими маслами.
Олія з зародків пшениці. Дуже корисне масло. У ньому містяться вітамін а, вітамін D і вітамін Е (у великій кількості), До 85-90% ненасичених жирних кислот.
Арахісове масло. Містить 27% протеїнів і 16% вуглеводів. Якісним є лише олія холодного віджиму, якого у продажу практично немає.
Бавовняне масло. Містить 40 - 50% лінолевої кислоти. У ньому немає ліноленової кислоти.
Конопляне масло. Містить 46% лінолевої кислоти і 28% ліноленової кислоти.
Вміст вітаміну F в 100 грамах горіхів:
Волоські горіхи — 47,5 г
Фундук — 23 г
Мигдаль — 11 м
- Пуер: напій Імператорів став надбанням усього світу.Китайський Пуер – найбільш древній чай, який вирощують більше трьох тисячоліть. Нещодавно в Юньнане знайшли дерево пуеру, якому саме стільки років. Більше того, з нього збирають листя і продають на аукціонах, регулярно влаштовуючи святкування в йогоЧитати
- Історія кави у В'єтнаміВ'єтнам наробив багато шуму світової кавової арені. Ще 20 років тому країна була практично невідома в якості виробника кави, 65% опитаних туристів не знали, що тут вирощують цю культуру1. За рекордно стислі терміни В'єтнам зміг пройтЧитати